پایان‌ها آدم را آزاد می‌کنند

در پیاده‌رو فقط من راه می‌روم. ماسکم را باز کرده‌ام، باران نرم و آرام می‌بارد. شب آرام است و خلوت و خنک. تنهاام و سرگردان، اما، اما از ترس خالی‌. خسته‌ام و امید کمی دارم. گاهی خیال می‌کنم، اما خیلی رویش حساب باز نمی‌کنم. چیزی هست، در این راه، در این شب خلوت خیابان سپه که مرا پیش می‌برد و می‌توانم باقی راه را پیاده بروم، یا منتظر اتوبوس بمانم، یا برگردم و بروم جای دیگری. همین را از همه بیشتر دوست دارم. هیچ چیز نمی‌تواند اشتباه پیش برود؛ هزار مسیر ممکن هست و هر کدام رو به دنیای تازه‌ای. دوست دارم که مجبور نباشم؛ دوست دارم که بازیگوشی کنم. 


۱۰ قلب

این داشتن آزادی به نظرم مهم‌تر از هر چیزیه. اینکه کسی نباشه که مجبورت کنه این راه رو نری یا اینکه اون یکی راه رو به اجبار انتخاب کنی.

مدت زیادی بود که خیلی نگران بودم که بعد این چی می‌شه و یک وقت فرصت‌ها و انتخاب‌های مهم رو از دست ندم. همه‌ش این نگرانی رو داشته‌م که چیزها اون‌ جوری که باید پیش نرن و به اون جایی که باید نرسند. اما این یک اضطرابیه که از بیرون داره بر من حمل می‌شه. حالا که در موقعیت تغییرم، نامعلوم‌بودن مسیر پیش رو برام خوشحال ‌‌‌کننده و هیجان‌انگیزه. این‌که می‌تونم هر سمتی برم و حالا هر چیزی رو امتحان کنم و فرصت برای همه‌ش هست و چیزی راه من رو نمی‌بنده، اگر نترسم از شکست‌خوردن و سرزنش‌شدن. و این جای خیلی خوبیه که من هنوز فرصت اشتباه‌کردن دارم و این یعنی فرصت تجربه‌کردن.

خیلی دوست دارم که باور کنم که هیچ چیز نمی‌تواند اشتباه پیش برود؛ هزار مسیر ممکن است و هر کدام رو به دنیای تازه‌ای. فکر کنم بعدش آرامش بیشتری داشته باشم!

وقتی آدم توی قلب ماجراست و خودش رو در مرکزش می‌بینه و مسئول همه چیز، خیلی سخته که نترسه و هول نکنه. ولی وقتی یکم از دورتر نگاه می‌کنی، از بالاتر، حقیقت اینه که واقعاً مسئولیت همه چیز با ما نیست. ما فقط سعی می‌کنیم با جریان پیش بریم و به اتفاق‌هایی که می‌افته واکنش نشون می‌دیم. و من یک امید نامعلومی دارم که نمی‌افتم، بندهایی که چیزها رو نگه می‌دارند در جهان، من رو می‌گیرند. 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طوری پراکنده‌ایم در جهان
که جز کلمات هیچ‌چیز نداریم.
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب
طراح اصلی قالب: عرفان .در بهار نوری‌ست