اولین آن‌ها چلسی بود

 

 باز می‌توانم نفس بکشم. راه نفسم را فریادی که برای گل دوم کشیدم باز کرد. فکر می‌کردم شاید دیگر فوتبال مرا آن‌قدرها خوش‌حال نکند. آن خوش‌حالی با اطمینانی که دوامش مثل شادی یک‌شبه‌ی برد پاری‌سن‌ژرمن نباشد، که غصه‌ی «بعد چه می‌شود؟» ننشیند به جای آن توی دلم. فصل جدید شروع شد و قصه‌ها از سر گرفته می‌شوند. امید باز به سکوها برمی‌گردد. دلمان دوباره تپش می‌گیرد. می‌شود این بار؟ 

بازی شروع پاسخ خوشایندی است. تماشای بازیکنانی که خواستن، آن‌ها را به سمت پیروزی حرکت می‌دهد. تماشای جنگیدن و دست‌نکشیدن در رقم‌زدن لحظه‌های کوچک که دیده می‌شوند، اثر می‌گذارند و از ما قهرمان می‌سازند. تلاش جوان‌هایی که روزنامه‌ها را پر نمی‌کنند، با گفت‌ونمودشان تن هوادار را نمی‌لرزانند، در روزهای سخت توفان حاشیه به پا نمی‌کنند. صبور می‌مانند و می‌جنگند و دل‌وجان می‌گذارند به تمنای آن‌که دوباره فاتحان زمین باشند. 

امشب گل چهارم را پسرکی هم‌سن‌وسال من زد. او که با آمدنش ماجرا را برای من عوض کرد و به رویاپردازی‌های ما رنگ بخشید. یادم آورد که هرچیزی را در این جهان که سستی و ناامیدی دربرگرفته و مردم آن را ضعیف پذیرفته‌اند و کنار گذاشته‌اند و مشغول شده‌اند به منفعت خودشان، باید نگاه تازه بخشید. باید اجازه داد نفس دیگری بیاید که خستگی و ناکامی نچشیده تا از نو بیازماید، جهان را تازه کند. شاید او بتواند. شاید من بتوانم. شاید بهتر است سراغ چیزهایی که رهایشان کرده‌ایم برگردیم، دست از ناامید‌کردن هم برداریم و قهرمان تسلیم‌نشدنی لحظه‌های کوچک باشیم.

 

 

خ. آن جمعه با رفقایی که بودند یک همنشینی داشتیم و از کتاب‌ها حرف زدیم. این جمعه، ساعت ۴ بعد از ظهر اگر به وبلاگ من سر بزنید و به تالار گفت‌وگو بیایید، دور هم از فوتبال صحبت می‌کنیم. :) 

۹ قلب

فوتبالِ داخلی رو هم تماشا میکنید؟

نه. فقط لیگ انگلیس رو دنبال می‌کنم.

آرسنالیم و از چلسی متنفر!

از تحقیرشون خوشحال میشم و خوشحالم که این تحقیر توسط منچستر انجام شد! امیدوارم این فصل هم ما و هم شما سهمیه بگیریم.

چه‌طوری می‌تونی خوش‌حال باشی که منچستر تحقیرش کرد؟ اگه من طرفدار تیمی بودم و منچستر با ۸ تا تحقیرمون کرده بود، تا ابدالدهر متنفر بودم ازش. حتی جلوی چلسی! 


به نظرت امکان داره تاتنهام رو بگیریم یعنی؟

خلاصه بازی رو یکبار دیگه هم دیدم. من فاصلۀ منچستر و چلسی رو چهار گل نمی‌دونم. چلسی از اوایل نیمۀ دوم وا داد بازی رو. اصرار به پرس از جلو و گاهی لو دادن توپ در زمان حمله در حالی که عقب زمین به حال خودش رها بود فاتحۀ چلسی رو خوند. حالا باید بشینیم و ببینیم آقای لمپارد چی داره برای ارائه. اون آن مربیگری‌ رو اگر داشته باشه، می‌شه روش برای سال‌های بعد حساب باز کرد. اگرچه این آبراموویچ دیوانه حوصلۀ صبر نداره : |

دفاع منچستر با مگ گوایر خیلی خوب شده. لااقل می‌تونیم بگیم نسبت به پارسال صد درجه پیشرفت داشته. ولی هنوز هم منچستر تیمی نیست که بتونه با سه تیم بالای جدول رقابت کنه. این خط این هم نشون و این هم کلاه زرنشون.

موافقم باهاتون.

دفاع ما عالی بود. مگوایر خیلی خوش‌حالم می‌کنه. :)) دخیا روز خوبش بود. وقتی آدم به عقب زمین مطمئن باشه، می‌تونه جرئت کنه و پیش بره و حالا یا اشتباه حریف یا موقعیت مناسب، فرصتی بشه برای چندتا گل. مسئله‌ی ما ولی اینه که مهاجم‌های ما خام‌اند. اعتماد به نفس و توانایی توپ‌گیری و بازی و استفاده از موقعیت‌ها رو ندارند. همین هم من رو می‌ترسونه که تیم این‌جوری، متزلزله. یک روز خوبه و گل می‌زنه، یک روز خوب نیست و پر اشتباه و خراب می‌کنه. البته امید هم نداشتم که توی یک فصل همه‌چی بخواد خوب بشه. کم‌کم شکل می‌گیره ولی. درست می‌شه. ولی من هم موافقم که اگر خیلی دچار تنش نشه، فصل رو با رتبه‌ی چهارم تموم می‌کنه.

دوباره زنده شدم بعد اینهمه مردن، قشنگ حس من نسبت به شروع دوباره لیگ‌های فوتبالیه 

 

 

جمعه جای پرتی نباشم حتما مسیرم این وری هست

 

 

 

دقیقاً همین شعر رو با خودم می‌خوندم این چند روز. :))


قدمتون به چشم.

تاتنهام که عددی نیست و قول بهت میدم امسال نهایت به سومی رضایت میده!

داداش من، چه شما چه چهار تا غول دیگه هر وقت تونستین جام طلایی رو از دست ما دربیارین اونوقته که تو جزیره آدم حسابتون میکنیم! فعلا  پنج تا تون بدویید که حتی حرئت فکر کردن بهشم ندارید :)))

آره تاتنهام سوم می‌شه اگه اتفاق عجیبی نیفته و ما چهارم می‌شیم و شما هم سعی کنید ششم بشید. =))

والا شیشم رو شما پارسال با گوشت و خونتون تجربه کردید!امسالم بزنید به بدن که میچسبه احتمالا :))))

چه روزهای بدی بود.

همسن و سال دنیل جیمز؟ اونوقت مگه شما دوران فرگوسن رو یادتونه که نوشتید باز می‌توانید نفس بکشید؟ یادش بخیر دوره فرگوسن. من از سال ۱۹۹۷ هوادار سولسشر و فرگوسن شدم. بعد از فرگوسن فقط گیگز و سولسشر می‌تونستن منچستر رو نجات بدند. 

البته همین که مورینیو نیست هم جای شکرش باقیست!

خب، این باعث شد قلبم به درد بیاد.

کامنت‌ها رو خوندم الان. خیلی امید به قهرمانی امسال که نداریم. اما سولسشر می‌تونه منچستر فرگوسن رو احیا کنه. بازسازی تیم احتمالا ۳ سال طول بکشه.

امیدوارم روزهای خوب برسه.

به عنوان یه لیورپولیِ قدیمی میگم که امسال تیمتون خوب شده!ولی چلسی هم تو سوپرکاپ یه چیزایی نشون داد!موینت بازیکن خیلی خوبیه به نظرم و امسال هر شش تا حسابی جنگ دارن!هرچند آرسنال آخرشم بازم سهمیه نمیگیره :دی

چلسی خوب بود. گل‌بزن نیست ولی. 

تیکه‌ی آرسنال رو دوست داشتم. :دی

تاتنهام که عددی نیست و امسال نهایتاً به سومی رضایت میده؟ :))))

چه کامنت متضادی شد این.

 همین‌که راحت سومی رو داره دلیل بر عددی بودنش نیست یعنی؟ بعد وولورهمپتون، آرسنال و منچستر که برای پنجمی، ششمی می‌جنگن تکلیفشون چی میشه؟ 

بعد اون‌وقت چهارمی رو گذاشتید کنار واسه چلسی؟ 

@آقای صفایی نژاد

 

اگر شخصیت مورینیو رو از دانش مربی‌گریش کنار بگذاریم و دربارۀ شیوۀ مربی‌گریش حرف بزنیم، اتفاقاً به نظرم مورینیو یکی از پنج شش مربی برتر جهانه. دلیل هم دارم برای این حرف. الآن جهان فوتبال به سمت پرس از جلو و حمله و گل زدن داره حرکت می‌کنه. همۀ سیستم‌های جدید و روش‌های جدید بازی روی این موضوع متمرکز هستن که چطوری بیشتر گل بزنن. حتی قوانین فوتبال هم به سمتی داره میره که کار حمله رو راحت‌تر کنه. چرا؟ چون از نظر تماشاگر گل‌های بیشتر فوتبال رو زیبا می‌کنه. مورینیو ولی یک فرق بزرگ با مربی‌های مثل گواردیولا، کلوپ، زیدان، پوچتینو و ... داره. مورینیو هنوز روی ساختمان دفاعی تیم تأکید داره. توی هر تیمی که بوده، بیشترین تمرکزش روی این بوده که اول گل نخوره. حالا بهش بگن دفاع اتوبوسی؟ خب بگن. مهم اینه که بتونی این کار رو هم خوب انجام بدی. و بعد اینکه برای همین دفاع هم از سازوکارهای متفاوتی استفاده می‌کنه. از دفاع منطقه‌ای تا دفاع نفر به نفر. 

 

چهارمی هم آش دهان سوزی نیست. ولی خب چاره چیه؟

 

هیچ‌جوره امید نداریم هیچ‌کدوم به گرفتن تاتنهام نه؟ D:

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طوری پراکنده‌ایم در جهان
که جز کلمات هیچ‌چیز نداریم.
آرشیو مطالب
طراح اصلی قالب: عرفان .در بهار نوری‌ست