یا وتر الموتور

سلام٬

از من که ناراحت نیستی؟ امسال هیچ عزاداری نرفته‌ام. حتی آن شب که هیئت زنجانی‌ها٬ شور به پا کرده بود توی کوچه و مام‌بزرگ و صندلی‌اش را نشانده بود جلوی در٬ به هروله و زاری؛ من نشستم توی اتاقم و سایه‌ی مردان عزادار را نگاه کردم. مام‌بزرگ با دو لیوان شیرکاکائو برگشت. گرم بود لیوان و من فکر کردم به بزرگی تو٬ که اگر من هم بی‌وفایی کنم و نرسم به حضور٬ لطف شماست که محروم نمی‌کنی از برکت‌تان. همان‌طور که سالی یک‌بار٬ شب تاسوعا٬ هیئت زنجانی‌ها را می‌کشانی تا کوچه باغ٬ که پیرزن‌های این خانه‌های عهد عتیق هم صندلی‌های‌شان را بکشانند جلوی در و مشت به سینه بکوبند با ضرب طبل که محروم نمانند از اشک ریختن برای شما.

نمی‌خواستم امسال عزاداری کنم. امسال که داغ دلم از همه وقت بیشتر بود و شما می‌دانید. نمی‌خواستم ده شب تمام٬ خون دلم را بگریم برای شما و آرام بشوم تا سال بعد. می‌خواستم این داغ به دلم بماند و درد شما هم مضاعف شود (ای درد و بلای‌تان به سرم)٬ تمام وجودم بشود رنج و کبودی٬ که درد یک لحظه از خاطرم نبرد شما را٬ عشق را٬ حقیقت٬ روز واقعه٬ این پسره.. محسن را.

از روزی که رفته٬ از روزی که آمده٬ خیالش یک لحظه دست از سرم برنمی‌دارد. همه‌جا هست٬ هر طرف که چشم بگردانی٬ با آن چفیه‌ی مشکی دور گردنش ایستاده٬ می‌خندد٬ نگاهت می‌کند. مثل همان شب تاسوعا که هندزفری را چپانده بودم توی گوشم و صدا را تا آخر برده بودم بالا که فریاد بکشد و فکرش را چند دقیقه‌ای از سرم بپراند. شجریان خواند و من دست خودم نبود٬ بالشم را بغل گرفتم و زار زدم. میان هق هق صدای‌تان کردم. این پسرک٬ محسن را صدا کردم٬ زار زدم و گفتم و گفتم؛ ان‌قدر که دیگر نفس نمانده‌بود. ان‌قدر که یادم رفته‌بود برای که حرف می‌زنم٬ برای که می‌گریم؟ محسن یا شما؟ یکی شده بودید. شب بود و درد بود و باران... .


امسال از همان اول قول دادم به شما که عوض عزاداری٬ همه‌ی سعی‌ام را پای هدفم بگذارم و شما هم کمک کنید٬ آن‌جاهایی که پایم سست می‌شود. این‌که چقدر مهم است برای من را٬ خدا می‌داند٬ شما می‌دانید.

حالا که نذر هلیم هرساله‌ی مام‌بزرگ ادا شده و همه جمع کرده‌اند و رفته‌اند تا سال دیگر و دیگ‌های شسته کله‌پا شده‌اند گوشه‌ی حیاط٬ من نشسته‌ام روی پله‌ها و می‌خواهم یک‌بار دیگر خواهش کنم. می‌دانم که ما هرچه داریم از وجود مبارک شماست. اگر سلامتیم٬ اگر عاطفه داریم که از هم جدای‌مان نمی‌کند٬ اگر دست‌مان خالی نمی‌شود٬ اگر این درد ما را نمی‌کشد٬ از ذکر هر روزه‌ی مام‌بزرگ است و دعای کودکانه‌ی هرساله‌ی من: همه‌مان را در پناه خودت حفظ کن یا سید الشهدا. مبادا لحظه‌ای بی یاد شما بگذرد٬ یادت برکت دارد.خ.شاید مهم‌تر از آن هدف٬ این است که پای قولم به شما بایستم. خدا کند که سال بعد رو سیاه نشوم.

خ. به آن پسرک٬ محسن٬ .. سلام برسان.


خ. یک زینب و یک کاروان..

۸ قلب
امیدوارم به هدفت برسی. حتمأ ارزشش رو داشته.

وقتی که به امکان رسیدنش فکر می‌کنم حتی٬ یه لرز شوقناکی از تنم می‌گذره. خدا کنه بشه. دعام کنید.

رسیدن به هدف و وایسادن پای قول و قرار تمام دغدغه ی این روزای منه... اگه وایسم پاش... اگه برسم بهش... یعنی عزاداریم قبول شده... یعنی از محرم یه چیزی بهم رسیده یعنی دست خالی نیستم

خیلی سخته این‌که خودت رو بخوای عوض کنی. 

ولی من مطمئنم که ما می‌تونیم.

یادته یبار در مورد هدف و رسیدن به هدف بحث میکردیم؟ چند وقت پیش جایی بودم و بحث سر همین بود. یکی از اساتید میگفت بستگی داره هدفت رو چطور تعریف کنی. میگفت یک زمانی تو میخوای بری سفر. مشهد مثلا. و هدفت رفتن به مشهده. خب اینجا اگر برسی به مشهد به هدفت رسیدی. اصلا کل مسیر بی قراری میکنی که زودتر برسی. ولی یک زمانی شما میخوای بری مشهد ولی هدفت رو از همین ابتدای مسیر تعریف میکنی. اینجا دیگه مسیر رو هم هدف خودت میدونی. اگه ماشینت خراب شد اگه بنزین تموم کردی اگه جایی توقف کردی همه اینا رو جزء هدف میدونی و سعی میکنی ازشون استفاده کنی. تنها تفاوت در دیدگاه هست. 

ان شالله به هدفت میرسی. اونجوری که لایقش هستی.

دقیقا.. همین‌طوره. امیدوارم خوب پیش بره.

التماس دعا.

من هم التماس می‌کنم.

منم امسال عزاداری نرفتم نشد که برم کلی دلم شکست منم مثل مامان بزرگت آخر سر دیدم نه نمیشه برم میشستم تو بالکن صدای نوحه هیئت مون رو گوش میدادم
ان شا الله سال دیگه به هدفت رسیده باشی و به قولت عمل کرده باشی نمیدونم هدفت چیه و کمک لازم داری یا نه یه چیزیه که فقط خودت باید براش تلاش کنی ولی کمکی خواستی بگو حتما

برام دعا کن. زیاااااد.

امیدوارم برسین به خواسته اتون

امید داریم.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طوری پراکنده‌ایم در جهان
که جز کلمات هیچ‌چیز نداریم.
آرشیو مطالب
طراح اصلی قالب: عرفان .در بهار نوری‌ست